جستجو
ورود کاربران ( ثبت نام )
نام كاربري

كلمه عبور
  ورود
پر بيننده ترين اخبار
جديدترين نظرات ببنندگان
سایت های مفید

تاريخ انتشار : 1399/07/23 - 12:48
اطلاعیه شماره دو
روشنگری و هشدار

بنام خدا

اطلاعیه (2)

روشنگری و هشدار

 سلام . پیرو اطلاعیه منتشر شده قبلی بر خود واجب دانستیم تا جهت روشن شدن ذهن مالکان محترم مطالبی را بصورت ساده و واضح تشریح و تبیین نماییم تا کلیه مالکان از خطراتی که بدلیل عدم آگاهی آنها در صورت اقدام به دادن وکالت مذکور در کمین آنها نشسته و گرفتاریها و عواقب و تبعات و مشکلات بیشتری را برای آنها رقم خواهد زد مطلع شده و کار گروه تشکلها و شرکت کاشانه به مسئولیت قانونی خود عمل کرده و دین خود را ادا کرده باشند .

متنهای وکالت منتشر شده ی جدید با قبلی تفاوت بسیار فاحش دارند. وکالتنامه ی جدید به هیچ وجه یک وکالت کاری نیست و به صرفا"وکالت اختیار است . در این وکالتنامه وکیل هرنوع معوضی را  بپذیرد و اقدام نماید موکل مغبون ( متضرر) می شود و همچنین نمی تواند در محاکم قضایی اقامه ی دعوی( دعوا ) و شکایت نموده و قصور وکیل را اثبات کند و حتی در صورت اثبات چون وکیل توان تآمین خسارت را نخواهد داشت لذا مالک ( موکل) میبایستی خسارت وارده را پرداخت کند و بعبارتی  نتیجه برای مالک به اینم جمله ختم میگردد : المفلس فی امان الله؛ و در نهایت دست مالک به جایی بند نمی شود ( این خوشبینانه ترین حالت است البته اگر غش در کار نباشد ) پس مالکین بایستی بسیار هوشیار بوده و با مطالعه ی بسیار دقیق متن وکالتنامه و مشاوره گرفتن از افراد حقوقدان و افراد مطلع و صاحب نظر که اطلاعات دقیق دارند و با پی بردن به ظرایف و دقایق این وکالتنامه تصمیم خود را مبنی بر قبول و یا رد آن اتخاذ نمایند و پا در این ورطه ی هولناک که متولیان آن خوابش را برای مالک مظلوم و رنج کشیده دیده اند، نگذارند.

متن وکالتنامه دقیقا" به این معناست که مالک تمامی اختیاراتش در خصوص زمین تحت تملک خویش را از خود سلب و به وکیل تفویض نموده و وکیل قادر خواهد بود که هر بلائی را بر سر مالک بیچاره بیاورد. شاید مالک در صورت داشتن امکانات و دسترسی به منابع و محاکم قضایی بتواند و قادر باشد تا وکیل را عزل نماید ولی امکان گرفتن خسارت از وکیل را نخواهد داشت لذا شما مالکان را آگاه نموده و  هشدار میدهیم که چنانچه در این زمینه مسامحه و سهل انگاری انجام داده و احساسی و نه ازروی عقل و منطق و  تحقیق و تفکر اقدام به دادن وکالت نمایید یقین بدانید که در نهایت بازنده ی اصلی شما خواهید بود و دودش فقط به چشم خودتان خواهد رفت.

همانگونه که در اطلاعیه ی قبلی به استحضار رسید عدم حضور نمایندگان کارگروه تشکلها و شرکت کاشانه در تصمیمات اتخاذ شده عواقب مطروحه ی فوق و خدای ناکرده خسارات و تبعات جبران ناپذیری در آینده برای مالک مشارکت کننده در بر خواهد داشت.

هر انسانی حتی با سواد خواندن و نوشتن و نه اینکه حتما دانش حقوقی داشته باشد کاملا " درک کرده و متوجه میشود که با قبول هر معوضی که وکیل اختیار دار آن است چه اتفاق بدشگون و نامیمونی برایش اتفاق خواهد افتاد البته هستند افرادی که چشم و گوش بسته و براحتی به این خواسته دادن ِوکالت تن در خواهند داد و ما بر اساس تجارب طولانی خود از این موضوع آگاهیم . نوع وکالتنامه نشان دهنده ی این موضوع است که منافع مادی و دنیوی فراوانی در انتظار دست اندر کاران این وکالتنامه است که حتی فراتر از تصور مالکین است و در صورت مشارکت مالکان درست است که شاید برخی به آرزوی خود برسند اما در اصل این متولیان امر هستند که به اهداف دنیوی خود با این طرح و نقشه رسیده اند مگر اینکه دست از تک روی و خودمحوری برداشته و تا دیرتر از این نشده با همکاری با کارگروه تشکلها و شرکت کاشانه و حتی برخی نمایندگان دیگری که حال به هر دلیلی مانند ایشان ساز جدا میزنند و بقول معروف جزیره ای و سلیقه ای و نه قانونی عمل میکنند و به همین خاطر این تفرقه ها و مشکلات بزرگتر را ایجاد کرده اند البته در صورتی که قانونی بوده و جایگاه حقوقی داشته باشند ، از وقوع فاجعه ای که در صورت اصرار  آنها برای کلیه ی مالکان اراضی نوار شمالی شهر تهران رخ خواهد داد جلوگیری نمایند.

یکی از اشکالات مهم  در این وکالتنامه این نکته است که وکلا قرار است هر نوع از معوض را بپذیرند و خود مالک ( موکل ) در رد و یا قبول و انتخاب معوض هیچ جایگاهی ندارد و چنانچه معوض مطلوبی ارائه نگردد قائدتا" میتواند بسیار بدتر و بی ارزش تر از معوضهایی مانند پردیس، پرند، واصفجان و پاکدشت ( شهرک خوارزمی ) و.........باشد. آیا به این موضوع دقت کرده اید که معوض مد نظر دولت در این جریان زمین در مقابل زمین نبوده و زمین در مقابل هواست!؟ این بدین معناست که هدف نهایی دست اندر کاران این وکالتنامه ساخت در ارتفاع بوده و اینکه اگر این ساخت وساز در زمینی غیر همتراز نیز صورت بگیرد با در نظر گرفتن کلیه ی شاخصهای ارزیابی و ارزشگذاری به هیچ عنوان با ارزش فعلی اراضی مالکان برابری نمیکند و نتیجه اینکه ظلم مضاعفی به مالکان وارد خواهد شد حال بگذریم از مقوله ی انبوه سازی و برج سازی حتی در اراضی هم ارزش که آن هم در صورت به سرانجام رسیدن و ساخت آن به همان صورتی  که اعلام کرده اند، مجانی !!!؟؟؟ در آن زمان نیز بر اساس شاخصهای شهرسازی مشخص خواهد شد که آیا عدالت خیر چون امری محال و غیر ممکن است و فقط انصاف در خصوص مالک بی پناه رعایت شده است یا خیر!؟

با عنایت به مطالب مندرج در اطلاعیه قبلی کار گروه تشکلها تکرار و تاکید می نماییم  که افرادی که نامشان بعنوان وکیل در وکالتنامه ذکر شده چون جایگاه حقوقی نداشته و ندارند حق نداشته و نخواهند داشت تا  بدون حضور نمایندگان قانونی کار گروه تشکلها و شرکت کاشانه در خصوص هر موضوعی موافقت نموده و بپذیرند . دولت هم قانونا" این اجازه را ندارد تا با اشخاصی که در دیگر اراضی ذینفع نیستند مذاکره ای بعمل آورد حتی ما اعضای کار گروه تشکلها که نمایندگان قانونی تشکلها هستیم مهم اختیار تام نداشته و اخذ ننموده ایم چون این حق قانونی تمامی مالکان است که پس از قطعی و روشن شدن مبحث مجوز و معوض و رویت اسناد و مدارک مربوطه آنهم فقط در خصوص اینکه بر اساس مجوز رویت شده و یا قطعه ی مشخص شده  و دیگر موارد مستند مشاهده شده و بدانند که چه توافقی قرار است انجام  شود و با چه جزئیاتی بعد مختارند که حاضر به دادن وکالت اختیار هستند و ا قدام به دادن وکالت نمایند و یا اصلا" نپذیرند و رد کنند. بر اساس اطلاعات موجود در کار گروه تشکلها تمامی بخشهایی هم که قرار باشد برای ساخت و ساز در نظر گرفته هزارویک مشکل برای آن مناطق هم وجود دارد.

از یکطرف به این اصل واقف بوده و اعتقاد داریم که هر کسی وکالت می گیرد اگر حتی انسان درستی باشد و شکی در درست بودنش نباشد احتمال اغفال شدن آنها مانند ماجرای صلح حدیبیه و مذاکرات بین نماینده ی حضرت علی علیه السلام و نماینده ی معاویه میرود که با  توجه به مکار و حیله گر بودن نماینده ی معاویه با فریب  نماینده ی اما علی ( ع) و در نهایت به شکست حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام انجامید. این احتمال نیز حتما" و قطعا" وجود دارد که افراد نامبرده ی فوق با علم و آگاهی به اهداف دنیوی و نه اخروی خود علیرغم نداشتن هیچگونه مسئولیت و جایگاهی قانونی و حقوقی در خصوص  کلیه ی مالکان ا راضی مختلف نوار شمالی مبادرت به انجام این کار نموده اند و نزدیک است که در صورت حتی دادن وکالت توسط تعدادی مشخص به نامبردگان شاهد بوجود آمدن مشکلات و معضلاتی به مراتب فراتر و بزرگتر از مشکلات فعلی برای کلیه ی مالکان اراضی نوار شمالی شهر تهران باشیم و فاتحه ی خانه دار شدن را برای همیشه بخوانیم. چون سنگ بزرگ برداشتن و خود نماینده خواندن و خود محور و خود رای  بودن علامت نزدن و نشدن است . امیدواریم این بازی جدیدی که براه انداخته اند ختم بخیر شده و هیچیک از مالکان مظلوم و مستأصل و بی پناه و رنج دیده کوچکترین آسیبی نبینند. ان شاء الله؛

کارگروه تشکلهای قانونی اراضی نوار شمالی شهر تهران و شرکت کاشانه

تعداد بازديد : 2353
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 5
روشندل
|
1399/07/29 - 11:15
1
7
باسلام و عرض خدا قوت جزاک الله خیرا . ممنون که سایت قبلی را فعال نموده اید . خیلیها از تلگرام و فیلتر شکن آن استفاده نمی کنند
پاسخ ها
ناشناس
|
1399/08/18 - 17:26
نمايندگان را معرفي نماييد چه كساني هستند وازچه طريق انتحاب شدند
مراد مرادی
|
1399/08/23 - 01:20
0
4
ممنون.
محمود جعفری
|
1399/09/03 - 10:44
0
1
با سلام و خسته نباشید و خدا قوت امیدواریم هرچه زودتر تلاشهای شرکت کاشانه و گروه تشکلهای قانونی اراضی , به سرانجام مطلوب برسد و سردرگمی ۲۰سال و اندی اعضا پایان یابد . اگر خلاصه ای از کارهای انجام شده و نتایج مثبته را برای اطلاع ذینفعان اعلام فرمایید ممنون خواهیم بود. گرچه من از لینک تلگرام کاشانه استفاده می کنم اما فعال بودن این سایت (با قدمت طولانی)نیز خالی از لطف نیست. با تشکر.اجرکم عندالله
مختار
|
1399/11/20 - 17:33
0
2
بباسلام وعرض ادب-باتوجه به تحولات اخیردرراستای ارزشمندی قطعات مراداباد.بابحث های صورتگرفته درسایت ها.به اینجانب وچندتن ازدوستان جهادی ازطرف اشخاص واملاکیهای متعدددرحوالی زمینها.تماسهایی مبنی برفروش صورت پذیرفته.وازانجائیکه مافعلابه توصیه شماصبراختیارکردیم.لذاجواب رددادیم. پرسش ونکته من اینست.که ایامیشوددرشرکت کاشانه دفتری صاحب نظردرخصوص انتقال یافروش انتفائی ایجادگرددتاانانیکه دراین مقطع احتیاج به خریدیافروش قطعه زمین مرادابادرادارند.بتوانندبانظارت شرکت انرعملی نموده وباتیب خاطرانراانجام داده.تادردام دلالان فریبکارنیفتند. مکستدعیست دراین خصوص راهنمایی فرمائید.باسپاس
نظرات كاربران :
نام :
ايميل : * 
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
شرکت کاشانه تهران مهر سبز
 
   رهينکوش  
پربحث ترين اخبار
لینک های مفید
صفحه اصلی | نقشه سایت | تماس با ما
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کاشانه تهران مهر سبز می باشد.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون