جستجو
ورود کاربران ( ثبت نام )
نام كاربري

كلمه عبور
  ورود
پر بيننده ترين اخبار
جديدترين نظرات ببنندگان
سایت های مفید

تاريخ انتشار : 1397/09/23 - 21:
مصوبه چهاردم ابان نود و هفت کمیته یک شورای عالی معماری و شهر سازی
پیرو مصوبه قبلی کمیته یک شورا، این شورا در مصوبه دیگری موضوعات جدیدی را مطرح کرد که در اینجا به آن اشاره می شود

شورایعالی شهرسازی و معماری ایران درجلسه مورخ 14/8/97 موضوع امکان سنجی ایجاد یک نقطه سکونتی در اراضی موسوم به واصفجان واقع در حریم شهر پردیس را در راستای مصوبه مورخ 10/10/93 هیات محترم وزیران (مرتبط با ساماندهی تعاونی‌های مسکن شمال و شمال شرق تهران) مورد بررسی قرار داد و با توجه به مصوبه مورخ 30/4/1397 شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران با کلیات موضوع با شرایط زیر موافقت نمود:

1-    سقف جمعیت قابل استقرار در اراضی بر اساس اعلام نظر وزارت نیرو و در حد منابع آب قابل تخصیص تعیین می‌گردد.

2-    محدوده اراضی با حذف عرصه‌های غیر قابل بارگذاری و پرشیب (در بخش‌های شمالی و جنوبی) مورد بازنگری و تدقیق قرار گرفته و پس از تائید دبیرخانه شورایعالی به عنوان ناحیه منفصل شهری پردیس به مراجع مربوط ابلاغ شود. تبعاً طرح جامع ناحیه منفصل شهری مذکور در چارچوب سقف جمعیت پذیری موضوع بند 1 پس از مراحل تصویبی استانی به تصویب نهائی شورایعالی خواهد رسید.

3-    سند پهنه‌بندي حريم مطابق دستورالعمل نحوه تهيه سند پهنه بندي حريم مصوب مورخ 18/11/95 شورایعالی شهرسازی و معماری ایران تهیه و پس از طی مراحل استانی به تصویب شورایعالی شهرسازی و معماری برسد.

     خاطر نشان می‌گردد اراضی موضوع این مصوبه و همچنین اراضی مربوط به شهر جدید شریف آباد (خوارزمی) در شهرستان پاکدشت در راستای تکلیف وزارت راه و شهرسازی مطرح در مصوبه 10/10/93 هیات محترم وزیران به عنوان گزینه‌های تامین عِوض جهت پاسخگویی به حقوق ادعایی تعاونی واقع در شمال و شمال شرق تهران تعیین شده‌اند. لازم است استانداری تهران با هماهنگی همه دستگاه‌های اجرائی استان سازوکار اجرایی منتنج به شروع فرآیند تهاتر حقوق ادعایی تعاونی‌ها با اراضی معوض را تدوین و جهت اتخاذ تصمیم در خصوص اقدامات بعدی به شورایعالی شهرسازی و معماری گزارش نماید.

      تبعاً سابقه تعاونی‌ها، تعداد اعضا، میزان و نوع مالکیت اعضا، حساسیت طبیعی عرصه‌های مورد ادعا در کنار سایر عوامل موثر، اولویت‌های سازوکار مذکور را تعیین خواهد کرد.

 

تحلیل:

این زمینها بخشی از زمینهای معرفی چند سال قبل است که بارها به آن اعتراض کرده ایم... ما در سال 1394 در مقابل دفتر رهبری تجمعی بزرگ برگزار و طی طوماری که رونوشتهای آن به وزارت مسکن و دیگر ارگانها ارسال شد به انتخاب این زمینها اعتراض و آن را راهکار حل مساله ندانستیم. غلی رغم این اعتراضات وزارت مسکن بر پیمودن همان راه قبلی اصرار ورزیده و دو فقره از این زمینها را مورد بررسی های کارشناسی بیشتر قرار داده ونهایتا این مصوبات را اعلام نموده است. در خصوص این مصوبه موراد زیر اعلام می شود:

1- احداث مجتمع های مسکونی جدید در این منطقه هنوز دچار ابهام است بخصوص از نظر تامین آب آشامیدنی لازم که قبلا هم وزارت نیرو در این خصوص نظرش منفی بوده و هنوز نیز دقیقا و صریحا اعلام نکرده که توانایی تامین آب اشامیدنی لازم و کافی برای این پروزه ها را دارد

2- انتخاب این زمین بدون نظر موافق تعاونی ها و تشکلها صورت گرفته و شورای عالی معماری شهرسازی باید در درجه نخست تکلیف خود  با این موضوع رو مشخص کند . وقتی مالکین حاضر نیستند این پیشنهاد را بپذیرند و بعضا بیش از سی سال است که زیر بار حرف زور نظام نرفته اند چرا نظام بر پیمودن این راه غلط اصرار می ورزد؟

3- لحن مصوبه بسیار بی ادبانه است. لفظ ... حقوق ادعایی ... چه معنی دارد؟ آقایان و خانمهای به اصطلاح کارشناس بی ادب ... شما هنوز مفهوم  تکریم ارباب رجوع را درک نکرده  اید . یعنی مالکین ادعایی جز احقاق حقوق خود دارند؟ اگر در خصوص مسلم بودن این حقوق شکی وجود دارد چرا حاضر به برگزاری جلسات کارشناسی با حضور کارشناسان حقوقی طرفین نیستید ؟ شما هنوز حقوق مسلم ما را درک نکرده اید پس چگونه می خواهید آن را ایفا کنید؟

منبع خبر : سایت وزارت مسکن
تعداد بازديد : 1766
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
انتشار یافته : 1
عبدالله
|
1397/11/23 - 14:47
0
0
احسنت ودرودبرشرفتان بااین پاسخ محکم وکوبنده.این رجاله های اداری بایدبدانندکه بایک مالک ستمدیده که چیزی ازانهاواربابانشان بجزحقشان نمیخواهند.اینطوربرخوردنکنند.این دولت های فشل.علیرغم سوگندی که خورده اند.نه به توصیه ولایت فقیه گوش دادند.ونه به ملت که به انها رای داد.یک مشت فرصت طلب قدرتخواه.که بغیرازمنافع خودوهم حزبی هایشان دغدغه دیگری ندارند.ننگتان باد
نظرات كاربران :
نام :
ايميل : * 
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
شرکت کاشانه تهران مهر سبز
 
   رهينکوش  
پربحث ترين اخبار
لینک های مفید
صفحه اصلی | نقشه سایت | تماس با ما
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کاشانه تهران مهر سبز می باشد.
طراحي سايت و بهينه سازي سايت توسط سارگون